Ludzie słuchający hip-hopu i rapu. Ubrani są w szerokie, obciągnięte do dołu spodnie, noszone na biodrach i niżej, oraz w bluzy z kapturami. Pierwotnie skejci jeździli na deskorolkach, obecnie zwyczaj ten zanika. Ich najbardziej znanym obuwiem są adidasy z szerokimi sznurówkami.
Ogólnie skejta można poznać po za dużym ubraniu. Spodnie szerokie aż do granic absurdu, trzymające się tylko dzięki paskowi, bluza najczęściej z kapturem
Podłoże psychologiczne nie jest tak schematyczne jak w innych grupach społecznych. Ogólnie skejci są pozytywniej nastawieni do życia, niż rówieśnicy.
Pierwszych skate’owców (zwanych potocznie skejtami) można było bowiem spotkać w Kalifornii, gdyż to właśnie tam surferzy oczekiwali na stosowną do ślizgów pogodę. Zatem, można stwierdzić, iż subkultura skate wywodzi się pośrednio z surfingu. Jedną z cech charakteryzujących skejtów jest brak jakiejkolwiek spójnej i wypracowanej ideologii. Nie są ruchem, który w swoim programie zawarł hasła rewolucjonistyczne czy nawołujące do buntu. Swoistym hasłem przewodnim członków tej zbiorowości jest dobra zabawa, a przy tym systematyczne opanowanie wciąż to nowych i coraz trudniejszych trików na desce. Nie popisują się przed otoczeniem swoją siłą i agresywnością, aczkolwiek ich często niebezpieczne i ekstremalne zabawy nie znajdują zbyt pozytywnego odbioru społecznego. Miejscem ich spotkań są zasadniczo place bądź specjalnie wyodrębnione i przygotowane skateparki. Wielu spośród członków przynależących do subkultury skatów fascynuje się graffiti. Skejci nie wyróżniają się przesadną oryginalnością w odbiorze wizualnym, aczkolwiek można doszukiwać się w tej kwestii analogii do stroju dresiarzy. Noszą bowiem nisko opuszczone spodnie, szerokie bluzy z kapturem, szerokie koszulki, sportowe buty. Dużą uwagę przywiązują przy tym do różnych gadżetów.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz